GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 7473159
*
nr 747 3159
Keramik
3 delar, Orienten, diameter: 29 + , höjd: 30
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 mars 2012
kl 18:59:38
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik orienten
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:28
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:00
-
4275 Ingefärskrus
Kina. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:13
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:42
-
4182 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
4105 Servisdelar
Mat- och kaffeservis, 45 st ca, Ulla Procopé (1921..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:09
*
Keramik
nr 747 3159
Keramik
3 delar, Orienten, diameter: 29 + , höjd: 30
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 19 mars 2012 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik orienten
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:28 -
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:00 -
4275 Ingefärskrus
Kina. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:13
-
3364 Karott
med lock, porslin, Kina Fam. Rose. 1700-tal. Diame..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:42 -
4182 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
4105 Servisdelar
Mat- och kaffeservis, 45 st ca, Ulla Procopé (1921..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:09